Pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej

Chcesz założyć własną firmę i szukasz przydatnych wskazówek? Jaką formę prawną wybrać? Gdzie pozyskać fundusze na rozwój? Na te i inne pytania nasi odpowiadają nasi eksperci. Dzięki naszym poradnikom samodzielnie założysz własną działalność gospodarczą. Dowiedz się się o czym należy pamiętać aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i skutecznie rozwijać biznes.


Porady jak założyć firmę?

1 sierpnia 2019

Relacje w biznesie. Biznes w relacjach?

Biznes to nie tylko Excel czy zlecenia. To przede wszystkim ludzie i... relacje z ludźmi. W tym wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi, jak zadbać o relacje międzyludzkie w biznesie. Sprawdź!
9 lipca 2019

Przedsiębiorca na Facebooku – 3 dobre praktyki

Większość firm może dużo zyskać przez obecność na Facebooku. Chcesz wiedzieć, o czym musisz pamiętać, jeśli chcesz prowadzić fanpage firmy? Przeczytaj nasz artykuł!
4 czerwca 2019

5 błędów przy zakładaniu firmy

Jest klika błędów, które popełniają początkujący przedsiębiorcy. na szczęście można ich łatwo uniknąć! Jeżeli chcesz wiedzieć, na co musisz uważać, czytaj dalej!
28 maja 2019

Jak założyć firmę: Zakładanie działalności gospodarczej – poradnik w 5 krokach!

Decyzja podjęta. Zakładam firmę! Co teraz? Zobacz nasz poradnik i dowiedz się co musisz zrobić, aby móc nazwać się przedsiębiorcą. Sprawdź!
21 maja 2019

5 narzędzi, które pomogą Ci zarządzać czasem

Chcesz lepiej zarządzać projektami? Chcesz zrobić więcej w tym samym czasie? W tym artykule znajdziesz kilka narzędzi, które Ci w tym pomogą. Sprawdź!
16 kwietnia 2019

Etaty do lamusa?

Współpraca b2b dalej kojarzy się z czymś wymuszonym przez pracodawcę. Czy słusznie? Niekoniecznie. okazuje się, że etaty po prostu nie każdemu się opłacają. Pytanie dlaczego?
9 kwietnia 2019

Samozatrudnienie, a stosunek pracy – czym się różnią?

Kiedy samozatrudnienie staje się stosunkiem pracy? Co to oznacza i jakie może mieć to konsekwencje dla pracodawcy...i dla pracownika? Przeczytaj nasz artykuł!
2 kwietnia 2019

Franczyza i…prawo

Czy wiesz jakie akty prawne wpływają na umowę franczyzową? Warto wiedzieć gdzie możesz sprawdzić, czy twoja umowa jest w pełni legalna. Chcesz wiedzieć więcej? czytaj dalej!
26 marca 2019

Emeryt z własną firmą

Osiągnięcie wieku emerytalnego i nabycie prawa do świadczeń z ZUS nie oznacza końca kariery. Przedsiębiorca nie musi rezygnować z prowadzenia własnego biznesu czy z założenia firmy.
14 lutego 2019

Jak Polacy wybierają księgową?

Sprawdziłeś merytorycznie swoje biuro rachunkowe? Ponad 90% mikro i małych przedsiębiorców tego nie zrobiła. Jak w takim razie Polacy sprawdzają biura księgowe?
12 lutego 2019

Chmura Faktur – program do fakturowania za darmo

Za wystawianie i wysyłanie faktur się nie płaci - to hasło Chmury Faktur, darmowego programu do fakturowania.... i nie tylko. Kliknij i przeczytaj naszą recenzję programu.
8 lutego 2019

Samozatrudnienie. Co ustalić z byłym szefem?

Z kolei praca na etacie gwarantuje nam przywileje, o których nie myślimy na co dzień. Na szczęście możemy ustalić je przy podpisywaniu umowy.
6 lutego 2019

Sprawdź księgową – zadaj jej 10 pytań

Własny biznes to nie tylko prawa, lecz także obowiązki. Z niektórymi z nich może pomóc Ci księgowa... ale czy wiesz jak ją wybrać? Zadaj jej 10 pytań!
10 stycznia 2019

Jak ustalić cenę produktu lub usługi?

Każdy produkt lub usługa posiada swoją cenę. Od czego zależy cena produktu? Jak ją ustalić? Z tego artykułu dowiesz się o różnych strategiach cenowych.
7 stycznia 2019

Zakładanie działalności gospodarczej krok po kroku

Jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą? Jaką formę opodatkowania wybrać? Co ZUS i VAT? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.
2 stycznia 2019

Firma w domu. Jak zmienić mieszkanie w biuro?

Chcesz przekształcić mieszkanie lub dom w biuro? Czeka Cię szereg formalności. Czy zmieni się Twój podatek? Co możesz wpisać w koszty prowadzenia domowego biura? Przeczytaj artykuł!
28 grudnia 2018

Rodzina w firmie

Jaki podatek zapłacisz, jeśli zatrudniasz członka rodziny? Czy możesz wpisać pensję małżonka w koszty prowadzenia działalności? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.
28 grudnia 2018

Dobry biznesplan to podstawa

Czym tak naprawdę jest biznesplan? Jak może Ci pomóc w prowadzeniu działalności i... znalezieniu inwestorów? O tym co powinien zawierać dobry biznesplan przeczytasz w tym artykule.
11 grudnia 2018

Własna firma daje większą satysfakcję niż etat

Wiele osób mówi, że "na swoim jest lepiej". Ile osób jest zadowolonych z pracy na etacie a ile z samozatrudnienia? Na te oraz inne pytania odpowiada raport Indeks Przedsiębiorczości Tax Care.

Obowiązek informacyjny:
×
Do wysłania zgłoszenia wymagana jest akceptacja obowiązku informacyjnego
1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Tax Care S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45
2. Z powołanym w Tax Care S.A. Inspektorem Ochrony Danych możesz się skontaktować kierując korespondencję drogą tradycyjną pod powyższy adres siedziby Tax Care S.A. (z dopiskiem „IOD”) lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: IOD@taxcare.pl.
3. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w następujących okolicznościach w oparciu o poniższe podstawy prawne:
1. w celach marketingowych (uwzględniających profilowanie w tych celach) – na podstawie zgody, która może być wycofana w każdym czasie (bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem) lub prawnie uzasadnionych interesów Tax Care S.A., do których należy marketing bezpośredni produktów i usług Tax Care S.A.,
2. w celu podjęcia na Twoje żądanie działań zmierzających do zawarcia Umowy oraz w celu realizacji zawartej z Tobą Umowy (jeśli Twoim życzeniem będzie zawarcie Umowy z Tax Care S.A.) – z uwagi na okoliczność, że przetwarzanie Twoich danych osobowych jest niezbędne do wykonania tej Umowy (np. w związku z koniecznością przesyłania do Ciebie korespondencji),
3. w celu wypełnienia przez Tax Care S.A. obowiązków prawnych spoczywających na Tax Care S.A. w związku z koniecznością przechowywania dokumentów przez okresy wynikające z przepisów prawa,
4. w wewnętrznych celach administracyjnych Tax Care S.A., w tym w celach statystycznych, jako realizacja prawnie uzasadnionych interesów Tax Care S.A.,
5. w sytuacji niewywiązywania się z Umowy (o ile dojdzie do jej zawarcia) także w celach windykacyjnych – na podstawie przepisów ustawy Kodeks cywilny oraz w oparciu o prawnie uzasadniony interes Tax Care S.A., jakim jest dochodzenie roszczeń,
6. w celu rozpatrywania Twoich potencjalnych reklamacji oraz dochodzenia lub obrony praw przed sądem – na podstawie prawnie uzasadnionych interesów Tax Care S.A. polegających na konieczności ustosunkowania się do zarzutów i w celu obrony przed potencjalnymi roszczeniami,
7. w celu analitycznym oraz badania Twojej satysfakcji – będących realizacją prawnie uzasadnionych interesów Tax Care S.A., jakimi są doskonalenie prezentowanych przez Tax Care S.A. produktów i usług pod kątem Twojego zapotrzebowania i zadowolenia.
4. Twoje dane nie będą udostępniane odbiorcom danych, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych przepisami prawa (jak np. Urząd Skarbowy, Policja, ZUS) lub biur informacji gospodarczej (w sytuacji wystąpienia określonych opóźnień w spłacie), chyba, że na podstawie Twojej odrębnej zgody, podmiotom powiązanym kapitałowo z Tax Care S.A. Dane mogą być także przekazywane partnerom biznesowym Tax Care S.A., z którymi Tax Care S.A. współpracuje w celu wywiązania się z postanowień zawartej z Tobą Umowy lub innym podwykonawcom, jak np. podmioty dostarczające usługi informatyczne.
5. Twoje dane przechowywane będą do czasu upływu terminów wynikających z przepisów prawa w zakresie konieczności przechowywania dokumentacji, np. księgowo – podatkowej oraz przedawnienia roszczeń, a w sytuacji kiedy przetwarzanie odbywa się wyłącznie na podstawie Twojej zgody (np. w celach marketingowych) – do czasu jej wycofania. W innych sytuacjach, kiedy nie dojdzie do zawarcia Umowy i nie będzie zachodziła inna podstawa przetwarzania danych, Tax Care S.A. zastosuje wobec Twoich danych wewnętrzną procedurę usuwania danych zbędnych, przewidującą niszczenie danych o takim charakterze co najmniej raz w roku.
6. Stosownie do Twojej sytuacji – masz prawo dostępu do danych, uzyskania kopii danych, żądania sprostowania danych, ich usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
7. Masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych, kiedy są one przetwarzane przez Tax Care S.A. na podstawie prawnie uzasadnionych interesów Tax Care S.A., np. w celach marketingowych (w tym wobec profilowania w tych celach).
8. Masz prawo do wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem – o ile przetwarzanie danych opiera się wyłącznie na Twojej zgodzie.
9. Podanie danych osobowych przez Ciebie jest dobrowolne, jednak niezbędne do zaistnienia możliwości przedstawienia Tobie przez Tax Care S.A. oferty produktowej lub do zawarcia z Tax Care S.A. Umowy.
?